Şehit taziyesinde tüyleri diken diken eden anlar! Baba istedi, silah arkadaşları okudu


Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe Kilit Operasyonu’nda teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Teğmen Duabey Onur Öztürkmen’in silah arkadaşları, Nizip ilçesi Eyüp Sultan Sosyal Tesisleri’ne gelerek şehidin acılı ailesi ile görüştü.

ŞEHİT BABASINDAN SON İSTEK

Şehit babası, taziye ziyaretine gelen silah arkadaşlarına hitaben, “Okulunuzun marşını çok severdi. Evde de söylerdi. Arabada da dinlerdik beraber. Hatta sınava gelirken marşı YouTube’dan dinleyerek geldik. Dönerken de dinleyerek geldik. Mezun olduğunda da beraber evde sesini açıp dinlerdik. Sanki oğlum aranızdaymış gibi sizden son kez bir marşı dinlemek istiyorum.” dedi.. 

HEP BİR AĞIZDAN HARP OKULU MARŞI

Aileye baş sağlığı ve taziyelerini ileten teğmenler, şehit babasının ricasını geri çevirmeyerek sosyal tesis önünde hep bir ağızdan Harp Okulu Marşı’nı okudu.

Öztürkmen başta olmak üzere Pençe Kilit Operasyonu şehitleri ile cephede çarpışan silah arkadaşları anısına marşı okuyan teğmenler, taziye alanındakini gururlandırdı. Alandakiler, marş bitiminde tüyleri diken diken eden teğmenleri alkışladı.

Şehidin annesi Gürcan Öztürkmen, marş esnasında teğmenlerden birinin elini tutarken, marş bitene kadar teğmenin elini bırakmadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*