Guidetti’nin ayrılığı sonrası Filenin Sultanları’nda adaylar belli oldu!

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), A Milli Kadın Voleybol Takımı başantrenörü Giovanni Guidetti ile yolların ayrıldığını açıkladı. Filenin Sultanları’nın yeni hocasıyla ilgili gelişme yaşandı. Guidetti’nin yeni adresiyle ilgili ise bir iddia ortaya atıldı.

ÇEYREK FİNALDE ELENDİK
Milletler Ligi’nde yarı finalde İtalya’ya elenen ve üçüncülük maçında Sırbistan’a kaybeden Türkiye turnuvayı dördüncü tamamlamıştı. Dünya Voleybol Şampiyonası’na büyük umutlarla başlayan Filenin Sultanları adını son 8’e yazdırsa bile çeyrek finalde ABD’yi geçemedi. son üç maçta takımın yaşadığı gözle görülür düşüş ise eleştiri topladı.

GUIDETTI: “BAŞARISIZ DEĞİLDİK, DAMGA VURAMADIK”
A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Vakıfbank’ın başantrenörü Giovanni Guidetti eleştirilere yanıt vermişti. İtalyan hoca şu ifadeleri kullanmıştı: “İyi bir yaz geçirdik. VNL’de dördüncü, şampiyonada da yedinci olduk. Dünya sıralamasındaki konumumuza göre başarısız değildik ama damga vuramadık. Sıralamada altımızdaki takımları yendik ama üstümüzdeki takımlara kaybettik. Zor bir yazdı ama bir kutlama için nedenimiz yoktu.”

“İNSANLAR BİZİM FERRARI OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYOR”
“İnsanlar bizim Ferrari olduğumuzu düşünüyor ve Ferrari medyamız var. Ama biz çok iyi bir Mercedes’iz. Ve çok iyi bir Mercedes bir Ferrari değildir. Sen hâlâ temelde harika bir arabasın ama bir Ferrari değilsin. Bu yüzden şu anda takımımızın bir acı çektiğini düşünüyorum.”

“Bu yüzden Sırbistan ve ABD’ye kaybetmemiz normal. Belki de 10 kez oynasak 2-3 kez kazanırız. Bu da oyuncu üzerinde fazla baskı yaratır. Oyunculara da ‘Çok takipçiniz var, çok sponsorunuz var ama bu da çok fazla baskı getirir’ dedim. Bu baskıyı da yönetmeniz gerekiyor.”

YOLLAR RESMEN AYRILDI
A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda bir dönem resmen sona erdi. TVF’den yapılan açıklama şu şekilde:

“2017 yılından bu yana A Milli Kadın Voleybol Takımımızda başantrenör olarak görev yapan Giovanni Guidetti ile yapılan görüşme sonrasında karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir. Detaylar daha sonra Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Giovanni Guidetti’nin beraber yapacağı basın toplantısıyla açıklanacaktır”

GUIDETTI İTALYA MİLLİ TAKIMINA
İtalyan basınında resmi ayrılık öncesinde çıkan haberde İtalya Milli Takımı’nın Dünya Şampiyonası’nda yaşadığı hayal kırıklığı sonrası başantrenör Mazzanti ile yolların ayrılacağı belirtiliyor. İtalya öne plana çıkan ismin Guidetti olduğu iddia edildi.

İtalyan Milli Takımı’nı çalıştıran kişinin kulüp takımı çalıştırması istenmiyor. Fakat Egonu’nun milli takımda yaşadığı problemler sonrası ‘ara vereceğini’ açıklaması ve Vakıfbank’ta Guidetti ile iyi bir iletişim yakalaması adaylık iddialarını güçlendiriyor.

EN GÜÇLÜ ADAY MAZANTI
Guidetti’nin ayrılığı sonrası ise A Milli kadın Voleybol Takımı’nda kulislerde konuşulan isimler belli oldu. Şu anda en güçlü aday ise İtalya Milli Takımı’ndan ayrılacak olan Mazzanti.

Bir başka konuşulan isim ise Eczacıbaşı’nı çalıştıran başantrenör Ferhat Akbaş. Guidetti öncesi Filenin Sultanları’nı çalıştıran Akbaş şu anda Hırvatistan’ın da başantrenörlük görevini üstleniyor.

GUIDETTI’DEN DUYGUSAL VEDA PAYLAŞMI
Türkiye bana sahip olduğum en değerli şeyleri verdi. Eşimi bu ülkede tanıdım, kızım bu ülkede dünyaya geldi. Bu ülke bana saha içinde bir kariyer, saha dışında çok mutlu bir hayat hediye etti. Her gün “Bu güzel ülkeye neler verebilirim?” diye düşündüm…

2017 yılında yolum Filenin Sultanları ile kesişti. 3 Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazandık, Milletler Ligi’nde üç kez madalya kürsüsüne çıktık, Olimpiyat Oyunları’na katıldık ve 5. sırayı elde ettik. Hep birlikte yaptık bunu…

Hep birlikte Türkiye’yi dünya sıralamasında 15 numaradan 7 numaraya taşıdık. Bu ülkenin bana yaşattığı her güzel duyguya saha içinde en iyisini yapmaya çalışarak karşılık vermek istedim…

Beş yıllık süre boyunca birlikte ter döktüğümüz tüm sporculara, milli takıma emek veren tüm profesyonellere, Voleybol Federasyonu’nun değerli yöneticilerine, maçlarımıza gelen taraftarlara, bizi takip eden basın mensuplarına ve adını unuttuğum herkese çok teşekkür ediyorum…

Bundan sonra Filenin Sultanları’nı iyi bir taraftar olarak gururla takip edeceğim. Bu ülkenin güçlü kadınlarının her zaman en iyisini yapacağını biliyorum. Hepinize çok teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*