CANLI | Türkiye – Sırbistan! Filenin Sultanları madalya peşinde

FIVB Milletler Ligi’nde heyecan devam ediyor. Filenin Sultanları madalya maçında Sırbistan ile karşı karşıya geliyor. Brezilya’ya kaybeden Sırbistan ile  Ankara Spor Salonu’nda karşılaşan Türkiye turnuvayı üçüncü olarak tamamlamak istiyor. Keyifli mücadele saat 15:00’te başladı.

TÜRKİYE-SIRBİSTAN: 0-0 (İLK SET OYNANIYOR)

1. SET: 0-0

YARI FİNALE EGONU DAMGASI
Filenin Sultanları, FIVB Milletler Ligi’nin yarı finalinde İtalya’yla karşı karşıya geldi. Heyecan dolu müsabaka İtalya’nın galibiyetiyle tamamlandı. İtalya Milli Takımı’nda Paola Egonu’nun performansı maça damga vurdu. Tecrübeli voleybolcu 26 sayı üretti ve müsabakanın en skorer ismi oldu. İtalyan yıldız 3 blok bir ace ile dikkat çekti. İtalya’da Egonu’yu 11 sayı ile Caterina Bosetti takip etti. Ebrar Karakurt’un performansı ise sonuca etki etmedi. Ebrar Karakurt 14 sayı ile mücadele etti. Eda Erdem Dündar 11 sayı ile oynarken onu 8 sayı ile Zehra Güneş izledi.

GUİDETTİ: İTAYA’NIN SEVİYESİNDE DEĞİLİZ
Giovanni Guidetti maç sonu açıklamasında şu ifadeleri kullandı; ”Maalesef maç beklediğim gibi gitti. Ön gördüğüm şekilde gitti. Üzülerek belirtmek isterim ki; şu anda İtalya’nın seviyesinde değiliz. Yapabileceğimiz her şeyi yaptık. İki tane harika iki set oynadık. ‘Yeterli olmadığımız bölümlerden bir tanesi basit hatalardı. Onlar iyi oynadığında bizim sadece iyi oynamamız yetmiyor. Biz iyi oynadığımızda onların biraz daha kötü oynaması gerekiyor. Şu anki durumdan bahsediyorum. Çok fazla çalışmamız gerekiyor. Bizi destekleyen herkes Türk Milli Takımı’nın podyumda görmeyi hak ediyor. Yarın onlar için podyumda olabilmek için her şeyi yapacağız. Sırbistan’ı yenmek istiyoruz.”

EGONU VE GABİ FİNALDE KARŞI KARŞIYA
Milletler Ligi finalinde Egonulu İtalya ile Gabili Brezilya karşı karşıya gelecek. Müsabaka saat 18.30’da başlayacak.

REKOR KIRILDI
Ankara Spor Salonu’nda oynanan seyirci rekoru kırıldı. Türkiye-İtalya yarı final karşılaşmasında 15 bin 420 seyirci ile VNL’in seyirci rekoru kırıldı. Perşmebe günü oynanan Türkiye-Tayland maçını 12 bin kişi izledi. Öte yandan çarşamba günü Ankara’da oynanan Brezilya – Japonya maçını 9 bin kişi, ABD – Sırbistan maçını ise 7 bin 250 işi seyretmişti.

2018 yılından bu yana Voleybol Milletler Ligi adıyla düzenlenen organizasyonda Türkiye, 2018’de ikincilik, 2019’da dördüncülük, 2021 yılında da üçüncülük elde etti. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*