Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Esenyurt’ta önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Rakam istedim. Dediler 30 bin. Esenyurt’ta siz 2023’e sinyal veriyorsunuz. Yetmez. 2024’e de sinyal veriyorsunuz.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk dönemini bugün başarıyla tamamlayan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında karne sevinci yaşayan tüm evlatlarımızı gözlerinden öpüyorum.

Evlatlarımızın eğitime erişimini kolaylaştırma ülkemiz genelinde pek çok projeyi hayata geçirdik. Durmadık, usanmadık tüm insanlığın gıptayla baktığı bir şehir olan İstanbulumuza ayrı bir önemv erdik. Eğitim alanında İstanbulumuza 90 milyar liralık yatırım yaptık. Sadece İstanbul’da, sadece eğitim alanında. Şehrimize bu yıl 17 milyar liralık yeni eğitim yatırımı yapıyoruz. Amacımız diğer vilayetlere örnek olmasını, öncülük yapmasını sağlamaktır.

Esenyurt’ta eğitim alanında modern bir külliyenin inşasına başlıyoruz. Bu eser İstanbulumuzun vedaı iftiharı olacak. Bu tesiste, 40’ar derslikli 5 ayrı anadolu lisesi, 40 derslilik imam hatip lisesi, 40 dersliklik fen lisesi, 3 derslilik bir ana sınıfı bulunuyor. Ayrıca bu tesiste kuracağımız 12 derslikli bilim sanat merkezi ile özel yetenekli öğrencilerimizi destekleyeceğiz.  

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*