SGK 30 ilacı daha ödeme listesine ekledi

ÇALIŞMA, SOSYAL HİZMETLER VE AİLE BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK, DÜNYAYLA BÜTÜNLEŞEREK, GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK "SÜREKLİ KENDİMİZİ GÜNCELLEMEK ZORUNDAYIZ. YENİ DÖNEMDE ÜNİVERSİTELERİMİZİ SANAYİ VE TEKNOLOJİ İLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ. ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMLARI İLE ULUSLARARASI DENEYİMLERİ ARTTIRMAYA, AKADEMİK BAŞARILARI TEŞVİK ETMEYLE DEVAM EDECEĞİZ. GENÇLERİMİZİN ÖZELLİKLE EĞİTİM SÜRECİNDE KARŞILAŞTIKLARI OLUMSUZ ETKİLERİ KALDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ" DEDİ. (BURAK CAN TOKYÜREK - FARUK ÇİDEM/BOLU-İHA)

SGK 30 ilacı daha ödeme listesine ekledi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Tıbbi ve Ekonomik Değerlendirme Komisyonu’nda alınan kararlara göre 30 adet ilacı, bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil ettik. Eşdeğer olan bu ilaçlar sayesinde sigortalılarımızın tedavilerinde alternatifler ve erişim kolaylığı sağlamış olduk” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 30 ilacın daha ödeme listesine dahil edildiğini duyurdu. Bakan Selçuk yaptığı yazı açıklamada, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, Tıbbi ve Ekonomik Değerlendirme Komisyonu’nda alınan kararlara göre 30 adet ilacı, bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil ettik. Eşdeğer olan bu ilaçlar sayesinde sigortalılarımızın tedavilerinde alternatifler ve erişim kolaylığı sağlamış olduk.

Geri ödeme listesine eklediğimiz ilaçlar, antibakteriyel ilaçlar, kalp rahatsızlıklarında kullanılan ilaçlar, vitamin destek grupları, KOAH, epilepsi, analjezik, antitrombotik, demir ilaçları ve solunum yolu hastalıkları tedavisinde kullanılan ilaçlardan oluşmaktadır. Eklenen 30 adet ilacın mevcut durumda eşdeğeri bulunmakta olup, bu ilaçların geri ödeme listesine ilavesiyle kullanıldıkları tedaviler için alternatifler ve erişim kolaylıkları doğmuştur” ifadelerini kullandı.

“Bedeli ödenen yurtiçi ilaç sayısı 8 bin 547’ye yükseldi”

Bakan Selçuk, söz konusu eklemeyle bedeli ödenen yurtiçi ilaç sayısının 8 bin 547’ye ulaştığını aktararak, “Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli ödenen yurtiçi ilaç sayısı 8547’ye ulaştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak, geri ödeme listemize aldığımız ilaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim” dedi.

Ali Canberk Özbuğutu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*