Rasyotek ve Benefits yeni iş ortaklığı kurdu

EKONOMİ SERVİSİ – İki şirketin iş ortaklığını açıkladığı basın toplantısına Rasyotek Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Pak, Benefits Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cem Kılıç, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç, Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu ve iş dünyası yetkilileri katıldı. Rasyotek Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Pak, “Bilgi ve teknolojiyi ithal eden değil ihraç eden olmayı hedefledik” dedi.

İş dünyasının kendi sektörlerinde hızla uzmanlaştığına dikkat çeken Pak, Rasyotek’in binden fazla şirketin üstünden bürokrasi yükünü aldığını belirterek, “Bordro sürecinden SGK teşviklerine, dev hastanelere yazılım desteğinden, işbaşı eğitim programlarına kadar pek çok alanda, şirketlerin itici gücü haline gelirken doğrudan milyarlarca liralık tasarruf sağladık” diye konuştu.

Yeni nesil danışmanlık

İşletmelerin kendi uzmanlık alanlarında derinleşirken karar alma süreçlerinde danışmanlık alma ihtiyacı duyduğunu dile getiren Pak, şöyle konuştu: “Bu süreç akışında, verimliliği sağlamanın yolu ‘bağlantısal bütünsellik’ kavramının kusursuz işlemesine bağlıdır. Bu bütünsellik için bilginin güvenirliliği ve hızının yanı sıra, bilgiyi işleme kapasitesi de hiç olmadığı kadar önem kazanmaktadır. İşte bu sebeple güvenilir bilgiyi teknolojiyle işleyen, esnek, çevik, yeni nesil bir danışmanlığa ihtiyaç olduğu ortadadır. Tüzel kişilik isimleri ile de anlaşılacağı üzere, Benefits ve Rasyotek firmaları faydayı, rasyonelliği, teknolojiyi ve global bakış açısını merkezine almaktadır.”

Teknolojik altyapı

Benefits Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cem Kılıç, Benefits’i 10 yıl önce kurduklarını belirterek, “Bu fikrin ortaya çıkmasında da Prof. Dr. Şükrü Kızılot hocanın büyük emeği oldu. Geçen süre boyunca güzel işler başardık, haktan, hukuktan ayrılmadık. Firmalara doğrusu ne ise onu söyledik” dedi. Rasyotek ile yapılan iş ortaklığının kendileri için de çok anlamlı olduğunu kaydeden Kılıç, “Teknolojik altyapımızda eksiklikler vardı. Her firmaya gittiğimizde de Rasyotek karşımıza çıkıyordu. Zaman içerisinde bir araya geldik, onların teklifleriyle de bugün birlikteyiz. Bilişim altyapısını tamamen Rasyotek’e teslim ediyoruz. Bundan sonra birlikte yol alacağız” ifadelerini kullandı.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*