Kargalarla başı dertte

Kargalarla başı dertte

Amasya’da yaşayan Arif Arslan, her sabah kargaların saldırısına uğruyor.

MURAT ÇELİK A.
AMASYA

Bahçeleriçi Mahallesindeki evinden çıkarken kargaların saldırısına uğradığını belirten Arslan, kendisinin yanı sıra evinin yanındaki Saraydüzü Kışlası Kongre Binasında görevli güvenlikçinin de kargaların saldırısı sonucu başından yaralandığını söyledi.

Saldırılarından dolayı hayati endişe duyduğu kargalara karşı yetkililerin önlem almasını isteyen evli ve 4 çocuk babası Arslan, Onlarla hiç husumetim olmadı. Ben yılanı bile öldürmem. Faydası vardır her hayvanın kendine göre. Kendimi zor kurtarıyorum. 3 sabahtır böyle. Zabıtaya müdürüne gittim tamam, göndeririz dedi. Bir şey yok. Ne yapacağımı şaşırttım. Silahla vurmayı düşündüm. Tüfek atmak bize uygun değil dedi.

Olayı anlattığı eşinin ilk önce dalga geçebileceğini düşünerek kendisine inanmadığını anımsatan Arif Arslan, Eşim kargaların saldırısını görünce süpürgeyi eline alıp köprüye kadar beni yolcu etti diye konuştu.

Durumun zabıta yetkilileri tarafından kendilerine bildirildiğini belirten Amasya Belediyesinde görevli veteriner hekim Naim Karaoğlu da, Kargaların yuvası yıkılmış ya da yavrusu yuvadan düşmüş olabilir. Onun için de çevredekilere kin güderler, saldırabilirler. Bu geçici bir durumdur şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*