yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Gülsoy: “Güçlü Türkiye olması için hepimiz çok çalışmalıyız”

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Lideri Ömer Gülsoy, güçlü Türkiye için daima birlikte çok çalışılması gerektiğini söyleyerek, “Savunma sanayinden Kayseri iş dünyası olarak daha fazla hisse almak istiyoruz” dedi.

KTO Nisan ayı meclis toplantısı, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın iştirakiyle gerçekleştirildi. Toplantıda bir konuşma yapan KTO Lideri Ömer Gülsoy, “Bugün ticaretimizden de, ekonomimizden de kıymetlisi dalgalanan bayrağımız yoksa ezan sesi duymuyorsak, ülkemizde özgürce dolaşamıyorsak hiçbir şeyin değeri yoktur. Bu sebeple bu milletin birliği, dirliği ve devletin bekası bizim için her şeyden evvel gelir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Savunma Sanayiinde ulusal ve yerlilik oranının yüzde 80’e gelmesinde içerde ve dışarda, hudut ötesi harekatta, terörle çabada kararlı, uğraşlı ve samimi çalışmalarınızı takdirle takip ediyor, sizinle gurur duyuyoruz. İnşallah tek bir terörist kalmayıncaya kadar haklı çabamız devam edecek ve bu bataklık kurutulacaktır. Ondan sonra tüm gücümüzü ülkemizin kalkınmasına vereceğiz. Devletimize ve size güveniyoruz. Odamıza gelirken asılan bilboardlarda ‘güçlü savunma, güçlü Türkiye’ yazan sloganları gördük. Güçlü Türkiye olması için hepimiz çok çalışmalıyız. Bugünde meclis toplantımız öncesinde Kayseri Kurşunlu Parkında Ulusal Savunma Bakanlığı Dijital Gösterim Merkezi’nin açılışına daima birlikte katıldık. Bu açılan merkezde ülkemizin savunma sanayiinde kat ettiği kademeleri, maketler, dijital animasyonlar üzerinden gururla bir kere daha gördük. Tüm üyelerimizi ve hemşerilerimizi 1 Mayıs akşamına kadar Kurşunlu Parkında açılan bu dijital merkezi yakından görmeye davet ediyorum. Konuşulan ve söylenenlerden daha fazlasını eminim ki orada görecek ve şahit olacaksınız ve bir kere daha ülkemizin geldiği nokta ile ilgili gururlanacaksınız” dedi.

“Savunma sanayinden Kayseri iş dünyası olarak daha fazla hisse almak istiyoruz”

Gülsoy, “Kayseri Özel bölümünde bugün savunma sanayiine irili ufaklı 100’ün üzerinde iş yapan firma var. Bu sayının artırılması ve büyük projelerde yer almak bizim asıl amacımız. Hava ikmal ve ana tamir üzere esaslı bir geçmişe sahip olan kentimizin Savunma endüstrisinde gereğince hisse alması gerektiğine inanıyoruz. Savunma sanayiinde yapılacak bütün yatırımlara kent olarak hazırız. Stratejik ehemmiyete sahip olan kentimizin geçmişten gelen deneyimi, teşebbüsçü ruhu ve özelliklede havacılık sanayiindeki deneyimiyle Savunma sanayinden Kayseri iş dünyası olarak daha fazla hisse almak istiyoruz. Desteklerinizle Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Sanayi Odası öncülüğünde 10 ortakla hem bölgemize hem de kentimize ilham kaynağı ve rol model olmak için büsbütün ulusal ve manevi hislerle savunma sanayiine dayanak olmak için KİM Teknoloji AŞ’yi kurduk. Sayın Bakanım siz bizi cesaretlendirdiniz. Sanayi Odamızın değerli lideri Mehmet Büyüksimitci kardeşimle sizi ziyaretimizde projemizden bahsedince “Durmayın, biran evvel yapın” diyerek bizi yüreklendirdiniz. Sizden aldığımız şevkle bizde Savunma Sanayiindeki yerimizi aldık. Artık bu cüretle kentimizde KİM Teknoloji üzere Savunma Sanayiine yönelik bu tıp yatırımların olması için çalışmalarımız devam ediyor. Bu projelerde büyük dayanaklarla oluyor. Dayanaklarınız bizim için çok kıymetli. Siz gerimizde durduğunuz sürece Kamu, özel kesim iştiraki ve devlet aklıyla ulusal savunma sanayiindeki yatırımlara başta Odamız olmak üzere Sanayi Odası, Ticaret Borsası, OSB Bölge Liderlerimiz, MÜSİAD, TÜMSİAD velhasıl tüm liderler ve iş dünyasının temsilcileri burada. İşte sermaye işte iş dünyası diyoruz. Öz sermayemizle hazırız, vereceğiniz her türlü talimata da açığız” halinde konuştu.

“Orta Anadolu Yatırım Havzası oluşturulmasını istiyoruz”

Başkan Gülsoy, 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntılara değinerek, “Son yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar ve mümkün bir Marmara Sarsıntısı, ülkemizi ekonomik ve siyasi açıdan uzun yıllar kendini toparlayamayacağı bir sürece iter. Allah Korusun. Zira Ülkede yatırımların büyük bir kısmının Marmara havzasında toplandığını görmekteyiz. Marmara Bölgesi artık ziyadesiyle doldu. Üstelik sarsıntı riskinin ağır olduğu bir bölge. Potansiyel olarak da risk oluşturmakta. Bu sebeple coğrafya baht olmamalıdır. Kayseri iş dünyası olarak sizden beklentimiz ülkemizdeki değerli stratejik sanayi yatırımlarının muhakkak bölgelerde toplanmış olması kentimiz başta olmak üzere benzeri vilayetlerimizin gelişmişlikten yeteri kadar hisse almamasına yol açmaktadır. Ülkemizin istikrarlı kalkınmasına paralel halde ‘Orta Anadolu Yatırım Havzası’ oluşturulmasını istiyoruz. Kayseri’miz başta olmak üzere Adana, Konya üzere vilayetlerimizde sanayi deneyimi ve müteşebbis ruhu mevcut. Bizim kentimiz bundan 97 yıl evvel bu ülkede uçak üretmiş bir kenttir. Bugün imkan verilirse çok daha ötesini yapabiliriz” diye konuştu.

“İş dünyası olarak seçimden beklentimiz; yatırım, istihdam ve üretimi teşvik edecek itimat ve istikrar ortamıdır”

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlere ait konuşan KTO Lideri Gülsoy, “Son olarak ülkemizdeki en kıymetli gündemlerden birisi olan 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerini rabbim, kazasız, belasız, siyasi nezaket kuralları içerisinde huzurlu bir biçimde geçirmeyi ülkemize nasip etsin. İş dünyası olarak seçimden beklentimiz; yatırım, istihdam ve üretimi teşvik edecek inanç ve istikrar ortamıdır. Ekonomik, toplumsal ve siyasal manada atılımda olacağımız, istikrarlı bir 5 yıl geçirmek istiyoruz. Seçim sonuçlarının şimdiden ülkemize, milletimize ve iş dünyasına iyi olmasını diliyorum” tabirlerini kullandı.

Hulusi Akar: “Ticaret rızkın 10’da 9’u”

Toplantıya katılan Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar da, “Ticaret rızkın 10’da 9’u. Kayseri ticaretle meşhur. Bu hususta bizim genetik bir geçmişimiz var. Herkesi ticaretle deniyorlar, bizi de denediler. Kalenin içinde domates,

biber, sarımsak sattık. Baktılar ki bir şey yok, “bu adam okusun” dediler. Burada ticaret konusunda Kayserili hemşerilerimizin bir sürü öyküleri de var. Bu kıymetlidir. Burada âlâ olan kazansın. Bu mevzuda Kayseri’nin bilgisi, görgüsü ve geçmişi buna müsait. Tüm problem manileri kaldırmak. Kimseye iltimas yapılmıyor. Herkes emeğinin karşılığını alabilsin. Bu manda ister ticaret olsun, ister sanayi olsun gayrete devam edeceğiz. Zira artık hakikaten kabuk kırıldı. O eski klasik anlayış yok. Bu ticaret, burada ayıp bir şey yok. Danışıyoruz, konuşuyoruz, yatırım yapıyoruz. Bu manada devletin kapısını çalmak değerli. Bazen bakanlıklarda bürokratlara bakan talimat veriyor, Cumhurbaşkanımız talimat vermesine karşın bir anlayış farkı olabiliyor. Bundan ötürü küsmek, darılmak, çekilmek yok. Gelişmek ve kalkınmak bu türlü bir şey” halinde konuştu.

Toplantıya, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, KAYSO Lideri Mehmet Büyüksimitci, Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın, MÜSİAD Kayseri Şube Lideri Ferhat Akmermer, AK Parti Vilayet Lideri Fatih Üzüm, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin ve meclis üyeleri katıldı. – KAYSERİ

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

BIST 100 Endeksi Günü Yüzde 2,20 Paha Kaybederek Tamamladı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.