yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Enerjisa Üretim ve Microsoft’tan iş birliği

Elektrik üreticisi Enerjisa Üretim, teknolojinin önde gelen markalarından Microsoft ile Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA) yenilenebilir güç üretimine ait inovasyon ve sürdürülebilirliği teşvik etmek hedefiyle bir mutabakat imzaladı.

Enerjisa Üretim ile Microsoft iş birliği yaptı. Muahede kapsamında Senkron Energy Digital Services, AI dayanaklı yenilenebilir güç üretimi için Microsoft ile paydaşlık kuracak. Kelam konusu iştirak, yeni teknolojiler ve iş modellerini geliştirecek olmakla birlikte her iki tarafın da sanayi ve teknolojide birbirinin güçlü istikametlerinden yararlanmalarını sağlayacak.

Yapılan açıklamaya nazaran portföyünü AI dayanaklı verimlilik, bakım ve OT güvenliği de dahil olmak üzere dijital güç santrali idaresi ile yöneten Enerjisa Üretim, daha sürdürülebilir ve yeşil bir gelecek için bu eserleri, hizmetleri ve bilgi birikimini Senkron Energy Digital Services aracılığıyla güç şirketlerinin kullanımına sunacak. Senkron Energy, güç bölümünün bilhassa yenilenebilir güç kaynaklarına yönelik global dönüşümünde etkin rol almak üzere şirket bünyesinde kurulan ve merkezi Hollanda’da bulunan dijital odaklı bir şirket olarak hizmet veriyor.

İş birliği tıpkı vakitte, yenilenebilir güç üretiminde verimliliği artırmak ve bölümün gelişimine katkı sağlamak maksadıyla yeni bir Generative AI tabanlı ‘OnePact AI’ uygulamasının güç bölümünde yaygınlaştırılmasını da içeriyor.

‘OnePact AI’ uygulaması, Enerjisa Üretim’in 20’den fazla güç santralinde operasyonel verimliliği değerli ölçüde artırmak hedefiyle 40 bin bilgi noktasından toplanan, operasyonel datalarla birleştirilen ve ilişkilendirilen IoT bilgilerine erişmek ve bunları tahlil etmek için Microsoft’un Azure OpenAI Hizmetini kullanıyor. ‘OnePact AI’ ile kullanıcılar, operasyonel faaliyetleri için büyük data ile direkt sohbet edebilmekte ve Microsoft Azure aracılığıyla güç kesimine yönelik özel tahliller sunmak için Senkron Energy’nin dijital hünerlerinin yanı sıra güç şirketinin bölüm uzmanlığından yararlanmaktadır. ‘OnePact AI’ ayrıyeten, talep ve arz idaresi, dijital güç santrali idaresi ve bakımında verimliliği artırmaktadır. Şirketler ayrıyeten emisyonlarını azaltmada dataya dayalı kararlar almalarını sağlamak ve AI takviyeli sürdürülebilir güç üretimini ve karbon ticaretini daha da geliştirmek gayesiyle bir Çevresel, Toplumsal ve Yönetişim (ESG) data alanı oluşturmak için bir muahede imzaladı.

Sabancı Holding Güç Küme Lideri Kıvanç Zaimler iş birliğine ait şunları söyledi: “Enerji şirketi olarak Microsoft ile uzun vakittir farklı alanlarda iş birliklerimiz ve ortak çalışmalarımız oldu. Dijital Enerjisa Üretim vizyonumuz ve teknolojinin tüketicisi yerine üreticisi olma pozisyonumuz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bu stratejik iş birliği, güç bölümünde yeni bir periyodun kapılarını aralıyor.”

Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl şunları ekledi: “OnePact AI, GenAI takviyeli tahlillerle sürdürülebilir bir güç geleceği inşa etme yolunda attığımız büyük bir adım olup, bizi dijital işimizde Türkiye hudutlarının ötesinde global bir oyuncu olarak konumlandırmaktadır. Güç bölümünde operasyonel verimliliğin artırılması, güç üretim modellerinin optimize edilmesi ve sürdürülebilir güç kaynaklarının yönetilmesi açısından büyük ehemmiyet taşıyor. Güç idaresi, talep ve üretim varsayımı, anomali tespiti ve bakım üzere mevzularda GenAI takviyeli tahliller, dalın karşılaştığı zorlukların aşılmasında yenilikçi bir rol oynayacak. Senkron Energy Digital Services de güç bölümündeki bilgi birikimini Microsoft Cloud üzerindeki teknik maharetleriyle birleştirerek kısa müddette büyük işlere imza atmış oldu. Bu uygulama ve teknolojiler, daldaki dijital dönüşümü hızlandıracak ve tüm paydaşlar için yeni iş birliklerinin ve fırsatların kapısını açacaktır.”

İş birliğini pahalandıran Microsoft EMEA Lideri Ralph Haupter, “İklim değişikliği, içinde bulunduğumuz devrin en değerli sorunu ve üstesinden gelebilmek için süratli, kolektif hareket ve teknik yenilik gerekiyor. Microsoft olarak, sürdürülebilirlik amaçlarımızı gerçekleştirmeye ve paydaşlarımıza da bu mevzuda dayanak olmaya yapay zeka takviyeli tahliller aracılığıyla ilerlemeyi hızlandırarak sürdürüyoruz. Güç şirketi ile COP28’de duyurduğumuz bu paydaşlık, sürdürülebilir yenilenebilir güç üretimini teşvik etmek için yapay zekayı kullanmaya olan taahhüdümüzün bir göstergesi” biçiminde konuştu.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin ise şunları söyledi: “Bu doğrultuda Enerjisa Üretim ile iş birliğimizi güçlendirmekten, kendilerinin sürdürülebilirlik odaklı yeşil büyüme vizyonunu desteklemekten ve AI takviyeli yenilenebilir güç tahlillerini gerek Türkiye’deki gerekse ülke dışındaki tertiplere sunmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bulut, AI, Microsoft Sustainability Manager’ın yanı sıra uçtan uca IT ve OT güvenliğinin gücünden yararlanan bu iştirakin, güç kesiminde en yüksek uygulama standartlarının belirlenmesinde kıymetli bir rol oynadığına inanıyorum. Şirket olarak gerek AI platformumuz gerekse hizmetlerimiz ile müşterilerimizi ve toplumu olumlu etkilemeye kendimizi gerçek manada adadık.” – İSTANBUL

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Çalışmalarında 2.7 Milyar Lira Tasarruf Sağladı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.