Burdur’lu Şehit Ailesi, Çocuklarının Katilinin 20 Yıl Sonra Öldürülmesiyle Teselli Buldu

Burdur’lu şehit ailesi, çocuklarının katilinin 20 yıl sonra öldürülmesiyle teselli buldu
Burdurlu Şehit Mitat Akça’nın babası Ramazan Akça: ‘Bugün bizim bayramımız’
1998 yılında Şehit edilen askerin ailesi, çocuklarının mezarı başında dua etti

BURDUR – 27 Kasım 1998 tarihinde Skorsky helikopterinin düşürülmesi sonrasında 15 askerle birlikte şehit olan Hava Jandarma astsubay teknisyen Kıdemli Üst Çavuş Mitat Akça’ nın Babası Ramazan, annesi Fatma ve Kardeşi Ali Akça, ‘kırmızı’ bültenle aranan terörist Welat Gever kod adlı Sefer Açar’ın öldürülmesinin ardından şehit askerin mezarına gittiler. 20 yıl sonra çocuklarının ölümüne sebep olan teröristin güvenlik kuvvetleri tarafından öldürüldüğünü duyan Şehit yakınlar’Bugün Bizim Bayramımız’ diyerek biraz olsun teselli oldular.
İçişleri Bakanlığı 1998 yılında Kuzey Irak operasyonu sırasında Skorsky helikopterinin düşürülmesinde rol oynayarak 15 askerin şehit edilmesinin faili olan ve ‘kırmızı’ kategoride aranan terörist Welat Gever kod adlı Sefer Açar öldürüldüğünü duyurdu. Bakanlık’tan yapılan açıklamada ”Kırmızı’ kategoride aranan terörist, Welat Gever Sefer Açar etkisiz hale getirilmiştir. Bitlis’in Hizan İlçesi’ne bağlı Koçyiğit Köyü bölgesinde 28 Haziran 2018 tarihinde Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’nca icra edilen operasyonda, Terör Arananlar Listesinde ‘KIRMIZI’ kategoride yer alan PKK/KCK terör örgütünün Sözde Garzan Eyaleti sorumlusu Welat Gever Sefer Açar’ın da bulunduğu terörist, operasyon sonucu etkisiz hale getirilmiştir’ denildi.
Teröristin öldürüldüğünün açıklanmasının ardından 64 yaşındaki şehit babası Ramazan Akça’bugün öyle bir müjde aldım ki bizim için bayram oldu.’ dedi. Yıllardır şehit oğlunun acısını taşıyan 65 yaşındaki anne Fatma Akça’da 20 yıl önce şehit oğlunun resmini okşayıp öpmesi ise duygulandırdı. Tek oğlan kardeşi Ali Akça’ da’kardeşimin kanı yerde kalmadı, bizim bayramımız bugün diyerek’duygularını dile getirdi.
Muharip Gaziler Burdur Temsilcisi Hasan Okyar’ da’Türk silahlı kuvvutlerimiz her zaman dimdik ayaktadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın, 20 yıl sonra bu kanlı terör örgütünün öldürülmesi bizleri ve şehit yakınlarını biraz olsun sevindirdi. Güvenlik güçlerin tarafından gerçekleştirilen bu operasyonda emeği geçenlerin alnından öpüyorum.’ dedi.
(A.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*