Burdurlu Esnaf Dolara Tepkisini Ürünlerde Taksit Sayısını Artırarak Ortaya Koydu

BURDUR-ÖZEL) Burdurlu esnaf dolara tepkisini ürünlerde taksit sayısını artırarak ortaya koydu
Taksit sayısını iki katına çıkartıp vatandaşın alım gücüne artırmaya çalışıyorlar

BURDUR – Doların yükselmesine tepki gösteren Burdurlu esnaf, vatandaşların alım gücünü rahatlatmak için taksit sayılarını artırdı. Dolara endeksli hiçbir satış yapmadıklarını ifade eden Burdurlu esnaflar taksitli satışlarına devam ettiği gibi vatandaşın alım gücünü rahatlatmak için yükselen dolara tepki olarak taksit satışlarını 12 ile 24 aya kadar yükseltti.
Doların ani yükselişine inat vatandaşın alım gücünü kolaylaştırmak amacında olduklarını açıklayan esnaf Hüsnü Gümüşay’9 ay taksitle verdiğimiz cep telefonlarını 12 aya kadar veriyoruz, beyaz eşyalarda da 12 ay sattığımız ürünleri 24 aya kadar veriyoruz. Bütün ürünlerde vadeleri uzattık’ dedi.
Beyaz eşya satıcısı Hüseyin Yalçın’ da daha önce 6 ay olan taksitleri 8-10 aya kadar yükselttiklerini söyledi. Halı satıcısı Fevzi Yalçın ise’Dolar kaç olursa olsun umurumuzda değil’ diyerek taksit sürelerini uzattıklarını söyledi. Vatandaşın ihtiyacı olan ürünleri alabilmesi için 15 aya kadar taksit yaptıklarını söyleyen Yalçın’Dolara endeksli değil, kredi kartına da değil elden satış yaparak piyasayı canlı tutmaya çalışıyoruz’ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*