Burdur Sağlık Memurunun Kitap Okuma Aşkı

Burdur’da sağlık memuru Ramazan Aksoy (40) görevlendirildiği amatör maçlarda saha kenarında beklerken boş zamanını kitap okurken değerlendiriyor. Bulduğu her fırsatta kitap okuduğunu söyleyen Ramazan Aksoy, ‘Şu ana kadar 2 binin üzerinde kitap okudum. Kategori fark etmiyor, her türlü kitabı okuyorum’ dedi.

Burdur Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan sağlık memuru Ramazan Aksoy, hafta sonları Gazi Atatürk Stadyumu’nda ve Spor Salonu’nda maçlarda görev yapıyor. Maç esnasında yaralanan ya da sakatlık yaşayan sporculara müdahale eden Ramazan Aksoy, saha kenarında beklerken geçirdiği boş zamanları ise kitap okumakla değerlendiriyor. Boş zamanlarında kitabı elinden düşürmeyen Ramazan Aksoy, maç sırasında sakatlık yaşayan sporculara ise anında müdahale ediyor.

‘HER TÜRLÜ KİTABI OKUYORUM’

Kitap okuma alışkanlığını kendisine Gölhisar Sağlık Meslek Lisesi’nde okuduğu 1992 yılında edebiyat öğretmeni olan Fuat Naci Köse’nin kazandırdığını söyleyen Aksoy, ‘İyi bir kitap okuyucusuyum. Şu ana kadar 2 binin üzerinde kitap okudum. Kategori fark etmiyor, her türlü kitabı okuyorum. Kitap okumayı herkese tavsiye ediyorum. Evimde 3 binin üzerinde kitabım var. Çocuklarım başta olmak üzere herkese kitap okumalarını tavsiye ediyorum’ dedi.

Ramazan Aksoy kitap okurken

Sakatlanan oyunculara müdahale ederken

Ramazan Aksoy’la röportaj

Detay

HABER- KAMERA: Mesut MADAN/BURDUR, (DHA)

(Tür: Yurt)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*