Borsa Üyeleri İftar Sofrasında Buluştu

Yemekte, üyelere yönelik konuşma yapan Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, ‘Bizim doğalgazımız, petrolümüz yok. Ama dağları delen, ufkun ötesini gören, imkansızı mümkün kılan cesur üreticilerimiz var. Bizler karamsarlığa kapılamayız, bizler umutsuzluk içinde olamayız. Biz şehrimize, ülkemize hizmet sevdasıyla gecesini gündüzüne katanlarız. Biz bu toprakların çocuklarıyız’ dedi.

Burdur Belediyesi Serenler Otel’de düzenlenen iftar yemeğine Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, İl Özel idaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp, ntvspor  Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Köy-Koop Genel Başkanı Yakup Yıldız, İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Oktay Darcan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü İsmail Türe, TKDK İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, KOSGEB Müdürü Hamza  ntv spor Alper Doğru, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Durmuş Ceylan, Yeni Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Tuncay Yiğit, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nevruz Gökçüoğlu, Oto Tamirciler Odası Başkanı Yücel Dilekçi, kurum müdürleri ve borsa üyeleri katıldı.

Yemeğin ardından konuşma yapan Borsa Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, ‘Borsamızın düzenlemiş olduğu iftar yemeğimize hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Sizleri şahsım ve meclis arkadaşlarım adına saygıyla selamlıyorum. Hadisi Şerifte söylendiği gibi ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır. Rahmet ve bereket ayı olan bu ayda, sizler birlik ve beraberlik örneğini gösterdiniz. Allah sizlerden razı olsun’ dedi.

Rahmet ve Bereket ayı olan Ramazan ayının, nefsi terbiye etmeyi, eldekinin kıymetini bilmeyi ve yoksunluğun ne olduğunu tüm bunlarla birlikte hoşgörü ve paylaşmanın erdemini de öğrettiğini aktaran Gündüzalp, ‘Düzenlemiş olduğumuz bu tür organizasyonlarımızla üyelerimiz ile belki de en geniş katılımlı toplantılarımız oluyor. Yine bu yemeklerimizde bir araya geliyor, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuyor, kısaca sorun ve önerilerimizi paylaşma fırsatı buluyoruz. Nefislerimizin terbiye edildiği, sabır, saygı, sevgi ve hoşgörünün arttığı, hayır ve duaların hep birlikte paylaşıldığı, mübarek ramazan ayının camialarımıza ve İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

Devralınan hizmet bayrağını, en ileri noktaya ntv spor  taşımanın amacı içerisinde olduklarını aktaran Gündüzalp, ‘Burdur Ticaret Borsası olarak tüm paydaşlarımızla uyumlu bir çalışma sergilemek temel hedefimizdir. Burdur’un ortak paydasında buluşup, bu şehirde tarım ve hayvancılığın bir adım daha ileri nasıl götürürüz bunun için kafa yoruyoruz. Birlik Başkanlarımız, oda temsilcilerimiz, Tarım Kredi Kooperatiflerimizin değerli müdürleri burada. Biz hep birlikte borsayız. Her alanda bize destek olacaklarından en küçük şüphemiz yoktur. Bu bağlamda borsamıza katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz’ dedi.

Ticaret Borsaları gibi meslek kuruluşlarının varlığı, ülkenin gelişmişliğinin ve dinamizminin önemli bir göstergesi olduğunu ifade eden Gündazlp, şu şekilde konuştu, ‘Bu aynı zamanda, toplumun sorunlarına çağdaş yöntem ve araçlarla sahip çıkma bilincinin de yansımasıdır. Bizim doğalgazımız, petrolümüz yok. Ama dağları delen, ufkun ötesini gören, imkansızı mümkün kılan cesur üreticilerimiz var. Bizler karamsarlığa kapılamayız, bizler umutsuzluk içinde olamayız. Biz şehrimize, ülkemize hizmet sevdasıyla gecesini gündüzüne katanlarız. Biz dualarla dükkânını açan, siftahını besmeleyle yapan, hamdolsun demeden kepenk kapatmayan üretici ve tüccarlarız. Biz bu toprakların çocuklarıyız. Allah gönlümüzü zengin, emeğimizi ve kazancımızı bereketli,birlik ve beraberliğini daim kılsın. Yolumuz açık olsun, kazancımız bereketli olsun.’

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*