BAKA Yönetim Kurulu Burdur’da Toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Burdur Valiliği’nde toplandı. BAKA Yönetim Kurulu’nun Burdur Valisi Hasan Şıldak başkanlığındaki Haziran ayı olağan toplantısına; Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Isparta İl Genel Meclis Başkanı Ali Bolat, Burdur İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci katıldı.

Toplantı açılışında BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Burdur Valisi Hasan Şıldak, alınacak kararların Antalya, Isparta ve Burdur illeri ile ülkemiz için hayırlı olmasını diledi. Kalkınma Ajansı’nın bölge ve ülke ekonomi potansiyelini harekete geçirerek bölgesel kalkınma için birçok alana destek verdiğini hatırlatan Vali Şıldak, ‘Bilindiği üzere kalkınma ajansları ülkemiz genelinde bölgesel kalkınmayı hedefleyen ve çok pratik sonuçlar doğurması itibariyle de yöre insanımıza vatandaşlarımıza çeşitli sektörlerde önemli katkılar sunan yapılardır. Bu itibarla Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı da bilhassa bölgemizde turizm, kültür, tarım ve sanayi kuruluşların desteklenmesi anlamında çok önemli katkılar sağlamıştır’ dedi.

BAKA Yönetim Kurulu toplantı gündemine ilişkin bilgiler veren Vali Hasan Şıldak, ‘Toplantımız çerçevesinde gündemimizde önemli konular yer alıyor. Özellikle Burdur için önemli olan bir çalışma söz konusu; bilindiği üzere ilimizin önemli değerlerinden birisi süt üretimi. Bu manada katma değerin arttırılması ve sonuç olarak ‘Burdur İli Süt Sektöründe Katma Değerin Arttırılması Sonuç Odaklı Program’ kapsamında bulunan faaliyetlerden ‘Yerleşim Yeri Ayırımında Çiğ Süt Kalite Analiz Raporu’nun hazırlanmasıyla ilgili bir çalışma gündemimizde yeralıyor. Yine Isparta ve Burdur illerimizin özellikle lavanta kırsal turizm faaliyetlerinin daha geniş kitlelere duyurulması anlamında yapılacak bir çalışmayı görüşeceğiz. Antalya ilimizde de Antalya’nın uluslararası bir turizm destinasyonu olarak bilinirliğinin artırılması ve marka değerinin yükseltilmesi amacıyla kalkınma ajansımız, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) işbirliğinde Antik Çağ’dan kalma 20 adet kadın heykel başı replikasyonlarının yurtiçi ve yurtdışı tanıtım etkinliklerinde sergilenmek üzere hazırlatılması ilgili konular gündemimizde yer alıyor’ diye konuştu.

Haziran ayı olağan toplantısı, gündemde yer alan maddelerinin görüşülerek BAKA Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmasının ardından sona erdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*