yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

ASO Temmuz ayı Meclis Toplantısı Hisarcıklıoğlu’nun da iştirakiyle gerçekleştirildi

ASO Temmuz ayı Meclis Toplantısı Hisarcıklıoğlu’nun da iştirakiyle gerçekleştirildi

Rifat Hisarcıklıoğlu:

“Türkiye’nin Arabası projesiyle 60 yıllık yerli ve ulusal araba hayalimizi da hayata geçirdik”

ASO Lideri Ardıç: “Sözün özü: ‘Dünya değişiyor'”

ANKARA – Ankara Sanayi Odası Temmuz ayı Meclis Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da iştirakleriyle ASO binasında bulunan Zafer Çağlayan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda konuşan TOBB Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu Ankara’da pek çok Ar-Ge teşebbüsleri ve tasarım merkezleri kurulduğuna vurgu yaparak, “Ankara’da pek birden fazla ASO’nun emek ve katkılarıyla hayata geçen, 140 Ar-Ge ve 37 tasarım merkezi, 11 Teknoparkı ve 13 Organize Sanayi Bölgesi, bugün hepimiz için farklı bir gurur kaynağı haline geldi” dedi.

ASO Temmuz ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Hisarcıklıoğlu, Ankara’nın ticaret ve sanayi manasında her geçen gün kalkınmaya ve bu hususlara yatırımlar yapmaya devam ettiğini bu noktada çalışmaların sürat kesmeden sürdüğünü vurgulayarak, “ASO ile birlikte Ankara, savunma endüstrisinden, sıhhat teknolojilerine, iş ve inşaat makinelerinden, yüksek nitelikli üretime kadar her alanda, isminden kelam ettiren, dünyanın her köşesine sanayi eserleri ihraç eden bir pozisyona yükseldi. Ankara’da pek birçok ASO’nun emek ve katkılarıyla hayata geçen, 140 Ar-Ge ve 37 tasarım merkezi, 11 Teknoparkı ve 13 Organize Sanayi Bölgesi, bugün hepimiz için başka bir gurur kaynağı haline geldi. Gençlerimizi meslek sahibi yaptık, firmalarımıza da nitelikli insan kaynağı sağladık. ASO’da bu çerçevede çok başarılı işler yapıyor. Mesleksel eğitimde nitekim farkınızı gösteriyorsunuz. Ankara’mıza kazandırdığınız ASO Teknoloji Koleji’nin yanı sıra Gazi Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ni himayenize aldınız. Bu lisede yetiştirdiğiniz gençlerimiz, TEKNOFEST 23 İnsansız Hava Araçları kategorisinde gösterdikleri üstün başarılarla, Ankara Sanayi Odamızı gururlandırmış oldular. 6 yıl evvel başlattığımız Türkiye’nin Arabası projesiyle 60 yıllık yerli ve ulusal araba hayalimizi da hayata geçirdik. Tarihimizde birinci kez, fikri mülkiyet haklarının tamamı ülkemize ilişkin olan arabası ürettik” tabirlerini kullandı.

“Türkiye’nin Arabası projesiyle 60 yıllık yerli ve ulusal araba hayalimizi da hayata geçirdik”

Türkiye’nin yerli ve ulusal arabası Togg için 6 yıl evvel 5 geliştirici olarak düğmeye bastıklarını ve bu projenin 60 yıllık bir rüyayı gerçekleştiren bir proje olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, konuşmasını şu sözlerle bitirdi:

“6 yıl evvel başlattığımız Türkiye’nin Arabası projesiyle 60 yıllık yerli ve ulusal araba düşümüzü da hayata geçirdik. Kimse babayiğit olarak ortaya çıkmazken, 5 babayiğit olarak 6 yıl evvel yola çıktık. Tarihimizde birinci kez, fikri mülkiyet haklarının tamamı ülkemize ilişkin olan arabası ürettik. Togg ile yalnızca araba üretmekle kalmadık. Elektrikli, akıllı ve otonom teknolojilerle dönüşen yeni mobilite ekosistemine de öncülük ediyoruz. Ankara’da kurduğumuz Togg’un teknoloji merkezini önümüzdeki yıllarda 600-700 mühendisin çalıştığı en büyük teknoloji ve mühendislik şirketlerinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz. Yani yeni jenerasyon mobilite teknolojilerine Ankara’dan taraf vereceğiz. Togg’un Mart ayında başlayan yurt içi satışlarda, üretimin 6 katından fazla talep geldi. Bu da halkımızın teveccühünü ve inancını gösterdi. Seneye inşallah ihracata başlayacak ve bayrağımızı dünya pazarlarına taşıyacağız. Bu hayal hepimizindi, gerçekleştirmenin gururunu da daima birlikte yaşayacağız.”

“Ülkemiz 40 yıldır dışa açık, ihracata dayalı bir büyüme modeli izliyor”

ASO binasında gerçekleştirilen Temmuz ayı Meclis Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan ASO Lideri Seyit Ardıç, sanayi ve ticaret ismine dünyanın değiştiğini ve geliştiğini ve bu değişime ayak uydurulması gerektiğine vurgu yaparak, “Dünya iktisadında çok değerli değişimlerin yaşandığı bir devirdeyiz. Gözlerimizin önünde yeni bir dünya sisteminin kurulmakta olduğuna şahit oluyoruz. Yatırım süreçleri, üretim teknolojileri ve ticaret ortamı değişiyor. Ülkemiz 40 yıldır dışa açık, ihracata dayalı bir büyüme modeli izliyor. Hasebiyle dünyadaki değişimlere vakıf olmak ve ulusal şartlarımıza uyarlayarak süratle adapte olmak, bizim için temel bir gerekliliktir. Son periyotta dünya iktisadında barizleşen eğilimlere baktığımızda birkaç konunun öne çıktığını görüyoruz. Bunlardan birincisi; dünyada neredeyse bütün ülkelerin katıldığı ve 1990’larda doruğa çıkan, yatırım ve ticaretin liberalleşmesinin kısmen zayıflamasıdır. 2008 global finans krizinin akabinde gelişmiş ülkelerde çeşitli muhafazacı ve ulusal önlemler gündeme geldi. Brexit bu eğilimin bir sonucuydu. Çin’in kriz sonrasındaki kur uygulamaları tekrar birebir yaklaşımın eseriydi. Rusya-Ukrayna savaşının akabinde gelen güç krizi ise, tedarik sisteminin jeopolitik ve ulusal güvenlik risklerini gözler önüne serdi. Tıpkı riskler, gübre krizinde de ortaya çıktı. Güç ve besin arz güvenliği, dünya gündeminde her zamankinden değerli hale geldi. Rezervleri az sayıdaki ülkede bulunan kritik maden, mineral ve toprak elementlerinde tekrar benzeri arz güvenliği riskleri mevcut” sözlerini kullandı.

Teknoloji alanında yaşanan çip krizleri ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Ardıç, ABD’nin yanı sıra Avrupa ülkelerinin de bu krizi çözmek ismine üretim yapmaya başladığını vurgulayarak, değişen dünyaya ayak uydurulması gerektiği iletisini verdi. Ardıç yaptığı açıklamada şu kelamları kullandı:

“Bu hadiseleri ABD’nin yarı iletken bölümünde Çin’e yönelik ihracat kısıtlamaları takip etti. ‘Çip savaşları’ olarak da anılan konuya, Japonya ve Hollanda da katıldı. Çığır açan teknolojilerde Amerika’nın gerisinde olan Avrupa, üstünlüğü yeşil dönüşümle sağlamayı hedefliyor. Fotoğrafın bütününe baktığımızda, ülkelerin bir yandan jeopolitik riskleri azaltmak için iş birliği ya da ayrışma siyasetleri uyguladıklarını, başka taraftan global iktisada açık olan ancak bağımlı olmayan bir iktisat tesis etme uğraşlarını görüyoruz. Öteki taraftan sıklığı ve şiddeti artan doğal afetler, göçler, salgın hastalıklar siyaseti ve ekonomiyi artan ölçüde etkiliyor. Yapısal olarak ise teknolojik dönüşümün ve yeşil dönüşümün sürükleyici olduğu bir yine yapılanma görüyoruz. Kelamın özü: ‘Dünya değişiyor. Türkiye global piyasalara yüksek derecede açık ve güç başta olmak kritik kimi ham husus ve eserlerde dış tedarikçilere bağımlı. Jeopolitik istikrarları, yatırım ve ticaret akışları, teknolojik ilerleme, finans teknikleri, Yeşil Dönüşüm gereği ile farklı tahliller gerektiren yeni bir dünya sistemi şekillenirken, dünya arenasında son derece aktif lakin giderek daha bağımsız olmanın çarelerini aramalıyız. Kimi ülkeler teknoloji üretimiyle, kimi ülkeler ham unsur ve doğal kaynak tedarikiyle, kimileri dönüşüme öncülük edecek yenilikler ile dünyada güç ve kelam sahibiyken, biz de ülkemizi daha güçlü ve alternatifsiz kılacak adımları atmak zorundayız.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Eskipazar Metal ve Metal Eserleri İhtisas OSB Altyapı İhalesi Tamamlandı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.