3 Ay Önce Kaybolan Eşi İçin Evinde Gece-gündüz Nöbet Tutuyor

3 ay önce kaybolan eşi için evinde gece-gündüz nöbet tutuyor
Alzheimer hastası eşi yüzünden gözüne uyku girmiyor

BURDUR – Burdur’da 3 ay önce evden ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan alzheimer hastası Fatma Bozavcı’nın eşi Mehmet Bozavcı eşinin gelebilme ihtimali için gece gündüz nöbet tutuyor. Eşinin daha öncede üç defa kaybolduğunu ve birkaç saat içinde bulunduğunu söyleyen Mehmet Bozavcı ‘Komşuya gidiyorum diye çıktı ve bir daha dönmedi, ben de her an gelebilir diye gece gündüz bekliyorum’ dedi.
Fevzi Çakmak Mahallesi’nde oturan Fatma Bozavcı’ nın Kızı Hatiçe Bozavcı ‘da’Annem 2 Ağustos tarihinde evden çıkıp gitti. Bir daha haber alınamadı. Kaybolunca Burdur İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Alzheimer hastası olan Annem Fatma Bozavcı’yı arama çalışması başlattı. Fakat bir sonuç alınamadı. Babam gece gündüz evi bekliyor ve çoğu zaman dışarda evin önünde geceleri bile uyuya kalıyor. kendisi de rahatsız. Bir yere de gidemiyor, çok zor durumda. Bizim yanımızda Devletimizden başka kimsemiz yok. Annem Burdur da olmayabilir. Bir arabaya binip gidebilir. Biran evvel bulunmasını istiyoruz’diye konuştu.
3 aydır bulunmayan Fatma Bozavcı’nın oğlu Kahraman Bozavcı’ da’annem kaybolunca bütün birimler her yeri aradı çalışmalardan dolayı herkese teşekkür ederim. Fakat aramalar yetersiz geldi ki Annem henüz bulunamadı. Bizler çok perişanız Devletimizin bu konuda bizlere yardımcı olmasını talep ediyoruz’ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*