Okan Buruk çıkışı: Ne var Beşiktaş’ta oynamasında!

Galatasaray’da yeni bir dönem başlıyor… Önceki gün Burak Elmas döneminde göreve gelen Domenech Torrent ve ekibinin sözleşmesini fesheden Dursun Özbek yönetimi, camianın içinden yetişen Okan Buruk’ta karar kaldı.

Galatasaray Kulübü gece yarısı 48 yaşındaki teknik adamla görüşmelere başlandığını Kamu Aydınlatma Platformu’na bildirdi. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Futbol A Takımımızın Teknik Direktörlüğü için, Sayın Okan Buruk ile görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TARAFTAR ÖNÜNDE İMZA ATACAK

Okan Buruk’un Nef Stadyumu’nda cuma günü resmi imzayı atması bekleniyor. 

 Milliyet Gazetesi yazarı Bilal Meşe, bu haftaki köşesinde Galatasaray yönetiminin Okan Buruk tercihini yorumladı. İşte o yazı…

“Galatasaray sportif direktörü Cenk Ergün’ün adını bilirim, ama hiç yan yana gelmediğim gibi, cep telefonunu bile bilmem. “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’’ diye bir atasözümüz var, valla Cenk Ergün’e “cuk” diye oturuyor. Ergün, yıllardır başarılı işlere imza atıyor.

’10’A YAKIN YABANCI TEKNİK DİREKTÖRLE GÖRÜŞME YAPMIŞ’

Nitekim Galatasaray kongrelerinde aday olan başkanların neredeyse tamamında adı geçiyor Cenk Ergün’ün… Ergün’e yakın çevrelerden aldığım bilgilere göre, son bir ay içinde 10’a yakın yabancı teknik direktörle birebir görüşme yapmış, yani boş durmamış. Bu anlamda övgüyü hak ediyor Ergün, torpile de gereksinim yok! Türk futboluna katkısı olan her yabancıyı hem alkışlarım, hem de baştacı yaparım, o kadar fanatik değilim. İşte Torrent, Fatih Terim’in yerine geldi de neye yaradı? Koskoca Galatasaray ileri gideceğine hep kritik yerlerde patinaj yaptı!

‘OKAN BURUK SÜREKLİ BAŞARIYI KOVALAR’

Neyse ki yeni Başkan Dursun Özbek ve ekibi gerçeği gördü, Okan Buruk’u takımın başına getirdi, bravo onlara. Okan Buruk’u herkes tanır, büyüğüne, küçüğüne hep saygılı olan, bizim kulvarın ender efendi fotoğraflardan birisidir. Teknik direktörlükte işine odaklanan ve sürekli başarıyı kovalar. Öyle sosyal medyada incir  çekirdeğini doldurmayan, geçmişe dönük eleştirilere şaşırıyorum arkadaş! Yok efendim Beşiktaş’ta oynamış, ne var oynamasında, adamın ekmek parası, oynamasın mı! Geçin bu eleştirileri yerli ve de Aslan’ın içinden yetişen oranın havasını suyunu bilen Okan Buruk’a herkesin sahip çıkması gerekir.

‘JORGE JESUS BEREKETİ’

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Jorge Jesus’u dünya tanıyor, başarıları ortada, kariyerine kimse dil uzatamaz. Görüyoruz ki Jesus’un Fenerbahçe’ye gelişi beraberinde kombine bilet satışlarını da patlattı adeta…

Taraftarlar, kombine alabilmek için stadın çevresinde uzun kuyruklar oluşturdu, sabahladılar. Yönetime yakın çevreler kombine biletlerinin tamamen tükendiğini, 35 binin üzerinde satıldığı söylediler. Bu demektir ki, Fenerbahçe sahasındaki maçları kapalı gişe oynayacak, kasaya girecek parayı da siz hesaplayın. Ünlü hoca sezon başlamadan adeta Fenerbahçe’ye bereket getirdi, bereket!”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*